Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuality

Vloženo: 28. dubna v 0:00

Archiv
Nabídka pracovních míst

Nabídka pracovních míst

Vloženo: 1. června

Platnost do: 31. srpna

Hledáme vyučující předmětů matematika a informatika pro školní rok 2023/2024.

Matematika 8 hodin týdně, informatika 10 hodin týdně (případně +3 hodiny ICT koordinátor). Možno i matematika a informatika samostatně.

V případě zájmu kontaktujte kancelář školy. 

Zahradní slavnost

Zahradní slavnost

Vloženo: 15. května

Platnost do: 31. srpna

Vážení rodiče a studenti, 

srdečně Vás zveme na zahradní slavnost ve čtvrtek 8. června 2023 od 17:00 hodin. Na programu je hudební vystoupení, prohlídka školy, hodina španělštiny pro začátečníky, šachový turnaj či petangue. Dále především prostor pro setkání rodičů, učitelů i studentů navzájem a posezení u občerstvení. Těšíme se na Vás!

Na ,,vlně" pohody v Jeníkově

Na ,,vlně" pohody v Jeníkově

Vloženo: 5. června v 9:06

Platnost do: 31. srpna v 23:59

Skoro po pěti letech od adaptačního kurzu se kvinta vrátila do Jeníkova. Pospolu strávila naše třída tři dny a dvě noci plné aktivit a her, jejichž společným tématem bylo dobro a zlo kolem nás. Učitelé si pro nás za pomoci několika sextánů připravili skvělý program, který jsme si všichni moc užili. Nasmáli jsme se, zamysleli jsme se nad různými hodnotami, vyrazili na noční procházku, zhlédli velmi inspirativní film, ale hlavně jsme utužili náš už tak úžasný kolektiv. Vrátili jsme se spokojení a už se moc těšíme na naše další Dny pro duši!

Veronika Pokorná (kvinta)

Finanční noc

Finanční noc

Vloženo: 31. května

Platnost do: 31. srpna

Finanční noc proběhne v rámci studentského minigrantu EDU změny tento pátek 2. 6. 2023. Akce je pouze pro předem přihlášené studenty. Začátek v 17:00 v prostorách klubu a konec v sobotu ráno. Finanční hra čeká, máte se na co těšit. :-)

S sebou: spacák, karimatku, lahev na pití, něco sladkého na společný stůl na sobotní snídani.

(S případnými dotazy se obraťte na M. Knappovou nebo V. Rippla.)

Frankofonní den 2023

Frankofonní den 2023

Vloženo: 28. května v 13:03

Platnost do: 31. srpna v 23:59

Studenti francouzštiny připravili pro své spolužáky den zaměřený na Francii - pro primu aktivity na téma komiks (René Goscinny & Jean-Jacques Sempé, Asterix a Obelix), ostatní studenti se střídali na stanovištích, kde se dozvěděli více o významných francouzských  politicích, vědcích, hercích a o přestávce pro ně byly připraveny světoznámé makronky a další francouzské slané i sladké speciality. Více fotografií najdete ve fotogalerii.

Maturity jsou úspěšně za námi

Maturity jsou úspěšně za námi

Vloženo: 26. května v 21:11

Platnost do: 31. srpna v 23:59

Ve dnech 22. - 25. května probíhaly na naší škole ústní maturitní zkoušky oktávy. Předtím 
všichni studenti úspěšně absolvovali didaktické testy a předepsané písemné práce. Během ústních
zkoušek se ukázalo, že i na ně se většina oktavánů velmi svědomitě připravovala... 

Poslední zvonění a pasování septimánů

Poslední zvonění a pasování septimánů

Vloženo: 22. května v 9:05

Platnost do: 31. srpna v 23:59

V závěru dubna nadešel studentům oktávy ten správný čas rozloučit se s denní docházkou na gymnáziu. Veselé, krásné a vtipné postavičky prošly při posledním zvonění školou i městem. V druhé části programu maturanti, kteří se už v těchto dnech doslova potí na potítku, protože probíhají ústní maturitní zkoušky, pasovali septimány na své nástupce. Náročnou opičí dráhu s nevšedními zážitky septimáni zvládli se ctí navzdory velmi chladnému počasí a zjevně velmi nedobré ochutnávce na předposledním stanovišti. Septimáni, klobouk dolů. A maturatnům? Těm teď můžeme všichni držet palce, aby zdárně zakončili studium.

Budoucnost ZeMě

Budoucnost ZeMě

Vloženo: 17. května v 20:32

Platnost do: 31. srpna v 23:59

Ve středu 17. května jsme navštívili Národní muzeum v Praze v rámci projektu Země - místo života. Nejen že nás upoutaly okouzlující prostory muzea, ale také jsme v tamním "tunelu" zhlédli krátký film o vývoji Václavského náměstí od Velkého třesku až po současnost. Poté nás čekal program Odpovědnou spotřebou za budoucnost ZeMě - myšleno jako planety nebo každého jednotlivce. Byli jsme byli rozděleni na čtyři skupinky a vyplnili pracovní listy na téma - voda, jídlo, odpady, oblečení - kde se psaly pozitiva a negativa našeho současného přístupu k planetě a k přírodě. Vše jsme také následně prodiskutovali. Následovala interaktivní výstava s podobnou tématikou, tedy o udržitelnosti v dnešním světě. Po prohlídce muzea se naše třída vypravila na Václavské náměstí. 

Ráchel Lorencová a Anna Dvořáková, kvarta

Směr Izrael, poušť Negev

Směr Izrael, poušť Negev

Vloženo: 16. května v 8:13

Platnost do: 31. srpna v 23:59

Významný český fotograf dokumentarista Karel Cudlín  a kurátorka uměleckých sbírek Židovského muzea v Praze Michaela Sidenberg představili studentům kvarty, kvinty, sexty a septimy stát Izrael nejen jako zemi plnou přírodních, společenských a politických kontrastů, ale i jako domov mnoha náboženských a etnických skupin. Černobílé fotografie z cest, které společně po mnoho let podnikají především do pouště Negev, přiblížily způsob života původních obyvatel i moderní univerzity a jejich výzkumné záměry. 

Jak vzniká zpráva

Jak vzniká zpráva

Vloženo: 15. května v 13:40

Platnost do: 31. srpna v 23:59

O fungovaní tiskových agentur, zprávě jako prodejním artiklu i o tom, proč jsou důležité zdroje a jak s nimi agenturní novináři pracují, diskutovala se studenty kvinty a sexty Mgr. Martina Vašíčková - ředitelka Akademie České tiskové kanceláře (největší a nejstarší tisková agentura v ČR). Dále pak "rozebrala" poslední dvě čísla školního časopisu Svatá pravda (kromě článků a rubrik se jí velice líbil právě název). Na fotografii s členkami a členy redakční rady.

Návštěva z Plzně

Návštěva z Plzně

Vloženo: 15. května

Platnost do: 31. srpna

Ve středu navštívili naši školu studenti tercie z Církevního gymnázia v Plzni v doprovodu pedagogů a spirituála školy. Po krátké prohlídce nádherných prostor kláštera měli žáci připravenou výtvarnou dílnu  na téma vitráž (vzniklé práce si prohlédněte v galerii). Těšíme se na další spolupráci s plzeňským Církevním gymnáziem.

Dvojnásobný úspěch v krajském kole fyzikální olympiády

Dvojnásobný úspěch v krajském kole fyzikální olympiády

Vloženo: 15. května

Platnost do: 31. srpna

Krajské kolo fyzikální olympiády se letos konalo 20. dubna na Gymnáziu Václava Beneše Třebízského ve Slaném. Do soutěže se probojovali studenti z kvarty – Jan Burýšek a Jakub Fejfar. Oba dosáhli v soutěži skvělého výsledku. Se ztrátou jednoho bodu na vítěze se umístili ve velké konkurenci na druhém místě. Získali 39 bodů, nejvyšší možný počet bodů byl 40. Moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Vítězství v Archimediádě

Vítězství v Archimediádě

Vloženo: 9. května

Platnost do: 31. srpna

Archimediáda je vlastně kategorie G fyzikální olympiády. Její okresní kolo se konalo 28. 4. na Gymnáziu Jiřího Ortena. V soutěži zvítězil Vojtěch Krištof ze sekundy, získal 29 bodů ze 30 možných. Radek Votava se umístil na 5. místě. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

2. místo v Plavecko-běžeckém poháru

2. místo v Plavecko-běžeckém poháru

Mgr. Radka Karelová

Vloženo: 2. května v 12:07

Talentovaná sportovkyně Anežka Jelínková z primy reprezentovala Církevní gymnázium v Plavecko-běžeckém poháru, získala druhé místo a postupuje do krajského kola v Čelákovicích. Plavecko-běžecký pohár je těžká disciplina. Plavání 100 metrů a následně běh 1000 metrů. Anežce děkujeme a gratulujeme.

Úspěchy v okresním kole biologické olympiády

Úspěchy v okresním kole biologické olympiády

Vloženo: 2. května

Platnost do: 31. srpna

Jarní měsíce jsou určeny i okresním kolům biologické olympiády. Studenti Církevního gymnázia dosáhli naprosto vynikajících výsledků. Ve starší kategorii vybojovaly terciánky Anna Roučová 1. místo a Matylda Vaňková 3. místo. V mladší kategorii obsadil primán Antonín Jehlička 2. místo. Tématem letošního ročníku byly biotopy ČR bez přítomnosti lesa. Soutěž klade na účastníky vysoké nároky nad rámec výuky – naučit se poznávat více než 300 druhů rostlin a zvířat, nastudovat sedmdesátistránkový přípravný text a zpracovat asi desetistránkový domácí praktický úkol.

Úspěch v krajském kole chemické olympiády

Úspěch v krajském kole chemické olympiády

Vloženo: 2. května

Platnost do: 31. srpna

Vynikající druhé místo v krajském kole chemické olympiády vybojovala Anna Dvořáková z kvarty. O výborných znalostech svědčí fakt, že získala 93 bodů a lišila se tak jen o 1,5 bodu od místa prvního. Soutěž probíhala v moderně rekonstruované laboratoři VŠCHT v Praze. Tématem letošního ročníku byly sloučeniny dusíku.

Výsledky přijímacího řízení

Vloženo: 2. května v 0:00

Platnost do: 31. srpna v 23:59

V přílohách jsou seznamy přijatých a nepřijatých uchazečů. Rozhodnutí o přijetí či nepřijetí bude vydáno v úterý 2. května 2023, kdy si ho můžete vyzvednout v době od 7:30 do 18:00 v sekretariátu školy.

Výběrové řízení na ředitele školy

Vloženo: 28. dubna v 3:34

Dne 27. dubna 2023 proběhlo na Biskupství královéhradeckém výběrové řízení na ředitele Církevního gymnázia v Kutné Hoře. Ve funkci byl potvrzen stávající ředitel Mgr. Radek Holeček.

P. Prokop Brož, biskupský vikář pro církevní školství

Další úspěch v matematické olympiádě

Další úspěch v matematické olympiádě

Vloženo: 27. dubna

Platnost do: 31. srpna

V polovině dubna se na čáslavském gymnáziu konalo okresní kolo matematické olympiády kategorií Z6, Z7 a Z8. Nejlépe si vedl Vítek Hladík z tercie, který v kategorii Z8 získal výborné 3. místo. Neztratili se ani další studenti naší školy; úspěšnými řešiteli ve své kategorii se stali Ela Dupalová ze sekundy (Z7) a Anastasiia Pogorila z tercie (Z8). Gratulujeme a děkujeme všem, kteří se do okresního kola probojovali.

Okresní kolo basketbalu mladších žákyň

Okresní kolo basketbalu mladších žákyň

Mgr. Radka Karelová

Vloženo: 21. dubna v 17:09

Naše studentky primy a sekundy se 19. 4. zúčastnily okresního kola basketbalu a obsadily pěkné druhé místo.

Všem hráčkám gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Archiv