Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

První adventní týden

  • Mgr. Zuzana Šimůnková

Vloženo: 4. prosince 2021 v 16:30

Platnost do: 30. června v 23:59

Zobrazeno: 351×

Slavnostní požehnání adventního věnce, plnění výzev svatého Josefa, nácvik na blížící se koncert, přednášky nejen s tématem financí na brigádě či dobročinná akce Krabice od bot - to všechno se tento týden událo. A nesmíme zapomenout ani na akci našich absolventů - spolek Ursulus nabídl online přednášky.

Začátek adventní doby

V pondělí 29. listopadu se primáni a sekundáni zúčastnili žehnání advedntního věnce, který za hodebního doprovodu scholy požehnal spirituál školy pater Tobek. Ředitelka školy Z. Šimůnková představila adventní putování, kterým se můžeme připravit na vánoční čas. V prvním týdnu bylo možné následovat svatého Josefa pomocí inspirace jeho vlastnostmi, které jsme na každý den vylosovali v loterii sv. Josefa (připravilo Biskupství brněnské). Komu se povedlo zamyslet se nebo splnit nějakou výzvu, připojil v pátek svojí ozdobu na náš vánoční strom. 

Krabice od bot

Na středu jsme v loterii vylosovali Josefovu OBĚTAVOST, která nás vyzývá udělat něco dobrého "navíc" pro druhé, pro životní prostředí, pro Boha a s Bohem. A rozhodli jsme se zapojit do dobročinné akce Krabice od bot, v rámci které se připravují do krabic dárky pro děti, které moc dárků nedostávají. V pátek se ve škole sešlo 35 krabic dárků, což předčilo všechna očekávání. Díky patří všem holkám a klukům, kteří aktivně přispěli rukou k dílu, jistě za velké podpory rodičů, za což jim také mco děkujeme. V rámci školy padla tíha organizace na třídní učitele a pracovníky klubu, v pátek večer dárky s paní ředitelkou nakládala do auta paní uklízečka a na sběrném místě už s vykládkou pomohli dobrovolníci Českobratrské církve evangelické, která akci Krabice od bot pořádá. Věříme, že naše společné úsilí přinese radost.

Čtvrtek ve znamení přednášek

Ve čtvrtek na naší školu zavítala Maria Šimůnková, studentka Fakulty informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze. Připravila si tři různá témata. Nejdříve terciánům a kvartánům přiblížila projekt Nekrachni, který se věnuje podstatným základům finanční gramotnosti, včetně tipů na hledání letní brigády nebo bezpečnosti použití svého bankovního účtu. 

Starší studenti si vyslechli spoustu tipů na to, jak dělat na střední škole věci, které je baví. Stačí udělat první krok, zkusit se zapojit do nějaké akce, kterých je pro středoškoláky spousta. Inspirací může být aktivita prostredoskolaky.cz.

Také maturanti měli připraveno samostatné téma týkající se Mariiných zkušeností z přípravy na maturitní zkoušku během minulého covidového roku. Dozvěděli se, co je to křivka zapomínání nebo jak je důležité začít si včas plánovat přípravu na tuto velkou zkoušku.

Že ví, o čem mluví, potvrzuje nejen její úspěšná jarní maturita, ale i dvojnásobné umístění v Top 10 žebříčku nejaktivnějších středoškoláků ČR ProStredoskolaky.cz, ocenění Talent Vysočiny, Cena hejtmana Vysočiny či vítězství její prezentace výsledků roční stáže na Ústavu teorie informace a automatizace AV ČR v rámci projektu Otevřená Věda. Maria při studiu vede neziskovou organizaci Nekrachni která vznikla z nápadu v soutěži Soutěž a podnikej.

Online absolventská konference spolku Ursulus

Také v kyberprostoru se děly věci - spolek našich absolventů nabídl online přednášky:

Vše pod jednou střechou - architektura a technické vybavení budov (30.11.2021)
Ekonomie v praxi - proč to bez IT nepůjde (1.12.2021)
Příběhy nejen reálné - film, žurnalistika, literatura, Blízký Východ (2.12.2021)

Konference ještě pokračuje! Sledujte informace v samostatném článku.

Galerie