Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Informace pro rodiče a žáky - preventivní antigenní testování a trasování žáků od 3. 1. 2022

  • Mgr. Zuzana Šimůnková

Vloženo: 31. prosince 2021 v 11:22

Platnost do: 1. března v 23:59

Zobrazeno: 358×

Od pondělí 3. ledna 2022 je ve školách nastaven nový režim preventivního testování. Jelikož se v pondělí ráno musí otestovat všichni žáci, prosíme rodiče a zletilé žáky o spolupráci:

  1. Pokud žák vykazuje známky respiračního onemocnění (rýma, kašel, bolest v krku), neposílejte jej do školy - již od začátku školního roku platí pravidlo, že se takový žák nemůže účastnit výuky a naše škola jej začne od 3. 1. důsledně uplatňovat.
  2. Zajistěte, aby žák byl ve škole nejpozději 5 minut před začátkem vyučování (příchod do kmenové třídy mezi 7.45 a 7.55), v 8.00 začíná testování ve třídách. Zpoždění spojů nemůžeme ovlivnit, ale žáci, kteří nedojíždí, nemají bezdůvodně přicházet pozdě. Pro školu je velmi problematické zajistit nemíchání pozdě příchozích žáků při testování.
  3. Zajistěte, aby žák byl vybaven odpovídající ochranou dýchacích cest (1 pro použití a 1 náhradní v tašce): žáci nižšího gymnázium používají roušku (respirátor třídy FFP 2 dobrovolně), žáci vyššího gymnázia používají respirátor třídy FFP 2. Respirátory třídy FFP 2 je možné nahradit jinou ochrannou pomůckou odpovídající třídě FFP 2, doklad o ochranné třídě této pomůcky má mít žák u sebe. 

Podrobné informace pro rodiče o testování a trasování ve školách, které škola obdržela od MŠMT, najdete v přiloženém souboru.

Pro úplnost dodáváme, že ačkoliv mají zaměstnavatelé povinnost testování zaměstnanců až od 17. ledna, na naší škole bude nadále pokračovat preventivní antigenní testování všech zaměstnanců školy, které jsme zavedli v říjnu. Od ledna to bude kromě pondělí i ve čtvrtek. 

Věříme, že společným poctivým přístupem k dodržováním hygienických opatření se nám povede co nejdéle udržet běžný chod výuky na naší škole.

 

Přílohy