Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Den svatého Patrika

Vloženo: 18. března v 4:34

Platnost do: 31. srpna v 23:59

Den svatého Patrika

Den svatého Patrika se každoročně slaví 17. března. Svatý Patrik rozšířil křesťanství v Irsku a je i jeho patronem. Celý tento svátek je spojovaný se zeleným jídlem, pitím, oblečením, dekoracemi a celkově zelenou barvou.

V rámci angličtiny jsme tedy polovina tercie uspořádali společně s paní učitelkou Čechalovou menší oslavu. Nejdříve jsme ve středu vytvořili plakáty, na nichž byly potřebné informace a pak jsme je rozvěsili po škole.

Během první vyučovací hodiny ve čtvrtek chodili někteří terciáni po třídách a říkali ostatním studentům, proč se tento svátek slaví a co jsme si pro ně připravili. Napekli jsme nějaké zelené dobroty a připravili nějaké pití. Také jsme malovali na obličej a prodávali štěstíčka. Původně jsme měli v plánu prodávat první a druhou přestávku, ale téměř vše se vyprodalo hned první přestávku. Tu druhou byla soutěž v nafukování balónků. Výherkyni jsme předali dárkovou tašku se zelenou výhrou.

Musíme pochválit vás všechny, kdo jste přišli v zeleném oblečení. A nakonec moc děkujeme všem, kteří nás vykoupili, byli jste skvělí!

Viktorie Janderová a Kristýna Hromčíková, tercie

Galerie